20 lat Grupy Gemiprem

18 marca w Połańcu odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Premix Sp. z o.o., spółki wchodzącej w skład grupy Gemiprem, połączone z obchodami 20-lecia firmy Gemiprem Technologie S.A.

Grupa Gemiprem istnieje na rynku infrastruktury jako producent chemii budowlanej oraz wykonawca prac, związanych z aplikacją produktów firmy, już od 20 lat. To polska grupa z polskim kapitałem i, co najważniejsze, własnymi produktami, opracowanymi we własnych laboratoriach. Zajmuje się produkcją preparatów i systemów zabezpieczających beton i stal przed korozją i zniszczeniem, produkcją materiałów ogniochronnych konstrukcji betonowych i stalowych, naprawami betonu i produkcją posadzek żywicznych. Firma może pochwalić się dużym doświadczeniem — 20 lat działalności i około 500 obiektów referencyjnych, w tym wiele prestiżowych.

18 marca br. w Połańcu oraz Sandomierzu odbyły się uroczyste obchody 20-lecia firmy, które zostały połączone z oficjalnym otwarciem nowego zakładu produkcyjnego, wybudowanego m.in. dzięki dotacjom unijnym. Nowy zakład produkcyjny, zlokalizowany w Połańcu, ma nowoczesną linię produkcyjną oraz własne zaplecze technologiczne i nowoczesne laboratorium. Nowa fabryka, należąca do wchodzącej w skład grupy Gemiprem spółki Premix Sp. z o.o., została wyróżniona w 2014 roku przez serwis Tereny Inwestycyjne Info jako Inwestycja Przemysłowa Roku w Polsce wschodniej.

W Połańcu byli obecni licznie zgromadzeni goście — zarówno reprezentanci władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich, jak i partnerzy biznesowi firmy oraz przedstawiciele nauki. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem nowopowstałej fabryki, podczas której miały miejsce przemówienia Prezesa Zarządu grupy Gemiprem mgr inż. Wojciecha Melentowicza oraz zaproszonych gości. Wojciech Melentowicz podkreślał, jak ważna dla firmy w kontekście inwestycji w przyszłość jest nowopowstała fabryka, a także podziękował współpracownikom oraz samorządowi połanieckiemu za dobrą współpracę i zaangażowanie, które umożliwiło realizację inwestycji w bardzo szybkim czasie. Po przemówieniach dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi przez właścicieli Grupy Gemiprem.

Po zakończeniu uroczystego otwarcia fabryki zaproszeni goście przejechali do Sandomierza, gdzie miały miejsce dalsze obchody jubileuszu firmy. Jednym z punktów programu było seminarium pt. "Doświadczenia Firmy Gemiprem w zakresie antykorozji betonu," podczas którego omówiono m.in. rozwój materiałów i technologii do antykorozji betonu na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat oraz nowe rozwiązania technologiczne w zakresie napraw i ochrony budowli żelbetowych. Dzień uświetniła uroczysta kolacja w hotelu Sarmata w Sandomierzu, wzbogacona dodatkowymi atrakcjami. Następnego dnia udano się na zwiedzanie Sandomierza – goście zwiedzili m.in. katedrę, Bramę Opatowską, Podziemną Trasę Turystyczną oraz Winnice Płochockie — które zakończyło jubileuszowe obchody 20-lecia spółki Gemiprem.

By podkreślić szeroką obecność spółki Gemiprem w branży budowlanej, na zakończenie warto wspomnieć o inwestycjach, przy których firma pracowała jako podwykonawca lub w których zostały wykorzystane jej produkty. To m.in. mosty: Siekierkowski, Świętokrzyski w Kwidzyniu, w Wyszogrodzie czy w Toruniu, stadiony: Narodowy, Legii Warszawa czy Górnika Zabrze, centra handlowe: Galeria Mokotów i Arkadia, rafinerie naftowe, autostrady, węzły, estakady, wiadukty, obiekty kolejowe i hydrotechniczne.

Źródło: Magazyn Mosty